Het pre-carnavalsfeest van de pruik

De bewoners van La Palma kunnen niet wachten tot het carnaval van start gaat. Een goede reden om een warming-upfeest te organiseren in het weekend voordat het echte feest officieel losbarst.

El Paso heeft voor iedereen zonder geduld het pre-carnavalsfeest van de pruik, La Peluca. Het idee is simpel: zet een pruik op je hoofd en het feest kan beginnen.

De comfortzone thuis is aantrekkelijk en moeilijk te weerstaan, maar af en toe kan het geen kwaad om uit te breken. Ik had geen zin in carnaval, maar ik ging toch! Voor 4,50 euro kochten we bij de Chinees een pruik en we waren gereed om feest te vieren.

Op La Palma geen paard in de gang of bloemetjesgordijn, maar Zuid-Amerikaanse salsa en rumba, opzwepende trompetten en macho-mannen op het podium met snelle, ingestudeerde danspasjes.

Ik ga mijn best doen om ook de komende feestweek wat vaker mijn comfortzone te verlaten en me onder te dompelen in het feestgedruis. Carnaval, heb ik ontdekt, is geen nihilistisch feest, maar het cement dat samenhang brengt in een dorpsgemeenschap.

This is me!

 

Cultuur, gebruiken en feesten op La Palma

4 reacties op “Het pre-carnavalsfeest van de pruik

  1. Heerlijk om te lezen Siepko en om jouw out-of-the-comfort-zone-hoofd te zien. Wij hebben meegemaakt hoe ze in Los Llanos bezig waren om het podium (bij de begraafplaats) al weken geleden begonnen op te bouwen, met man en macht! Op 20/2 was het klaar en op de dag van ons vertrek (21/2) konden ze helemaal los daar met Oceanico of zoiets als thema🎈

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *